Płytki w nowoczesnej łazience

Płytki w nowoczesnej łazience

Remont łazienki to spore przedsięwzięcie. Najwięcej uwagi należy przede wszystkim poświęcić stojąc przed wyborem odpowiednich płytek ściennych oraz gresu, gdyż z pewnością będą one w pomieszczeniu przez kilka lat. Warto stawiać na modele uniwersalne, ponadczasowe, które doskonale będą komponować się z różnymi dodatkami i stylami.

 Modne płytki, które pasują zarówno do małej jak i dużej łazienki

Płytki drewnopodobne z https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-drewnopodobne to od kilku sezonów nieprzemijający hit w wielu wnętrzach. Drewno to naturalny materiał, który odmieni każde wnętrze. Nic więc dziwnego, że wielu osobom przypadły do gustu płytki właśnie w takiej formie. Świetnie sprawdzą się one w łazience, a aby nabrały wyjątkowego charakteru warto zestawić je z innym modelem płytek, na przykład:

  • białymi kaflami w połysku,
  • szarym, matowym gresem,
  • czarnymi kaflami.
płytka drewnopodobna

 Płytki imitujące drewno mogą być doskonałym akcentem

Gdy płytki drewnopodobne mają być elementem dekoracyjnym, warto dobrze przemyśleć gdzie mają zostać położone. Zazwyczaj specjaliści radzą umieszczenie ich nad geberitem, w brodziku i ścianie prysznica bądź nad zlewem łazienkowym. Wygląd drewna sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne i przyjemne. Kafle o wyglądzie i delikatnej strukturze drewna doskonale pasują do pomieszczeń utrzymanych w stylu skandynawskim, klasycznym, loft oraz minimalistycznym. Dodatkowym ich atutem jest łatwość utrzymania w czystości i proste czyszczenie. Aby drewniane płytki dobrze się prezentowały fuga powinna być delikatna i niezbyt rzucająca się w oczy. Doskonale, gdy jej odcień jest zbliżony do koloru płytek. 

Jeżeli płytki mają zostać położone na podłodze dużą uwagę należy zwrócić także na klasę ścieralności. Im jest ona wyższa, tym niższe ryzyko uszkodzenia podczas intensywnego i regularnego użytkowania.