Urządzamy łazienkę – jaka podłoga?

piękna podłoga w łazience

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ użytkujemy je codziennie i to dość intensywnie. Ważne jest to, aby była miejscem przyjemnym dla oka, ale również praktycznym. Istotnym elementem w aranżacji łazienki jest podłoga. Jaką wybrać, żeby wnętrze użytkowało się wygodnie?

Dużo możliwości od Aparici

Obecnie nie ma problemu z dostępnością płytek podłogowych, wybór jest tak duży, że można mieć problem z podjęciem decyzji. Oczywiście nie trzeba ograniczać się do standardowych płytek ceramicznych, gdyż wybór jest dużo większy. Przykładowo producent Aparici ma w ofercie gres w bardzo fantazyjnych wzorach, który prezentuje się naprawdę bardzo efektownie. Na rynku dostępny jest także spory wybór płytek w stylu patchwork, imitujących beton, drewno, marmur i wiele innych.

Podłoga musi być dopasowana do aranżacji łazienki, ale również do jej wielkości. Jasna podłoga będzie optycznie powiększać przestrzeń. Warto zwrócić uwagę również na fugi, które powinny być w takim samym kolorze jak płytki, aby niepotrzebnie nie dzielić pomieszczenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki podłogowe do łazienki?
Kupując podłogę do łazienki na pewno nie można sugerować się wyłącznie ceną czy walorami estetycznymi danego materiału. Aby podłoga mogła służyć przez lata, warto wybierać płytki od renomowanych producentów, którzy mają dobre, solidne kafelki. Do głównych parametrów, na jakie warto zwrócić uwagę należą: nasiąkliwość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, antypoślizgowość, ścieralność. Trzeba mieć na uwadze to, że w łazience jest podwyższona wilgotność, dlatego wszystkie materiały muszą być na nią odporne, inaczej łazienka nie będzie tak funkcjonalna i trwała, jak można byłoby sobie tego życzyć.

Urządzanie łazienki to duże wyzwanie, ale można zaaranżować taką przestrzeń z powodzeniem samodzielnie, potrzebna jest tylko pomysłowość i wyczucie estetyczne.