Wybieramy umywalkę – jaki materiał i kształt jest najlepszy?

UMYWALKA PODBLATOWA REA ARTE BLUE

Wyposażenie łazienki wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak może się wydawać. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę nie tylko styl, ale także wielkość pomieszczenia oraz funkcjonalność wyposażenia. Jaka umywalka będzie dobrym rozwiązaniem?

Umywalka od renomowanego producenta

Wybór umywalek obecnie jest bardzo duży, dlatego na pewno każdemu uda się znaleźć coś dla siebie. Podstawa to wybieranie spośród wyposażenia renomowanych marek, dobrym rozwiązaniem może okazać się na przykład Calani producent, który sprzedaje ceramikę bardzo dobrej jakości, jednocześnie w dość przystępnych cenach. Dlaczego warto zdecydować się na wyposażenie od cenionych marek, nawet gdy jest droższe? Bo zazwyczaj w tym wypadku umywalka będzie trwalsza.

Rodzaje umywalek łazienkowych

Można wyróżnić kilka rodzajów umywalek ze względu na ich montaż, kształt, kolor, rozmiar, ale także materiał wykonania. Największą popularnością cieszą się obecnie umywalki nablatowe stawiane na otworze wyciętym w blacie, które są bardzo praktyczne, a jednocześnie stylowe. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, to króluje ceramika, która wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, a także środki czystości. Takie Calani umywalki to inwestycja na lata, dlatego bez wątpienia warto wziąć je pod uwagę. Innym rozwiązaniem są modele wykonane z konglomeratu, niestety w tym wypadku umywalka będzie wymagała specjalnego traktowania, będzie też mniej odporna na zarysowania i uszkodzenia. Bez wątpienia na uwagę zasługują również modele podblatowe, które są montowane poniżej poziomu blatu, przeważnie można je kupić w komplecie z szafką umywalkową.

Jeżeli chodzi o kształt Calani umywalek dużo zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań. Do małych łazienek świetnie sprawdzą się umywalki okrągłe lub kwadratowe, do większych prostokątne.