Wyposażenie łazienek dla kobiet

Jaka jest kobieca łazienka? Czy istnieje w ogóle takie pojęcie? Faktem jest, że panie spędzają w tym pomieszczeniu zdecydowanie więcej czasu niż panowie, ale czy strefa kąpielowa może być urządzona zgodnie z kobiecymi upodobaniami? I jakie one są? Wyposażenie łazienek wydaje się być bezosobowe, ale moda i trendy wnętrzarskie pokazują, że panie, w temacie urządzania tych pomieszczeń, mają wiele do powiedzenia.

w(SPA)niała kobieca łazienka

Mimo, iż rzadko który salon łazienek w swoich ekspozycjach posiada inspiracje dedykowane stricte kobietom, to panie doskonale wiedzą, czego będą szukać. Wyposażenie łazienek dla pań domu, wbrew pozorom, nie musi być przesycone różem i słodkimi zapachami. Współczesne kobiety, które każdego dnia realizują się na wielu płaszczyznach, w łazience poszukują ukojenia dla zmysłów i ciała. Dlatego też pożądanym wyposażaniem jest wanna, najlepiej z hydromasażem, w której można się zanurzyć, odprężyć, zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Zarówno lustro, jak i umieszczona pod nim umywalka, muszą być sporych rozmiarów i przede wszystkim, dobrze oświetlone, ponieważ jest to strefa codziennych zabiegów pielęgnacyjnych i wykonywania makijażu.

Łazienkowe detale i sposoby na przechowywanie gadżetów

Duże znaczenie w kobiece łazience odgrywają meble. Każdy salon łazienek, w swojej ekspozycji posiada komody i szafeczki, które przeznaczone są do wilgotnych stref łazienki, dzięki czemu służą na długo. Dla kobiet najważniejsza jest jednak ich pojemność. Szereg niezliczonych akcesoriów i kosmetyków musi się zmieścić we wnętrzu półek, dlatego dobrze, kiedy te posiadają kilka, głębokich szuflad. Na blatach panie lubią stawiać świece i dekoracje, które uprzyjemniają czas i upiększają wrażenie estetyczne pomieszczenia. Wyposażenie łazienek dla kobiet często wieńczy duży, puchaty dywan.