Wanny prostokątne

Wybór konkretnego rodzaju wanny związany jest z wielkością łazienki. Nie może być ona za mała ani za duża, nie może również utrudniać poruszania się we wnętrzu i blokować dostępu do reszty umeblowania. Dokonując wyboru wanny, oprócz wymiarów pomieszczenia, trzeba również wziąć pod uwagę gabaryty mieszkańców.

Wanna prostokątna – praktyczna i wygodna

Obliczono, że niezbędna odległość do komfortowego poruszania się wyjściu z wanny odległość między jej dłuższym bokiem a ściną powinna wynosić przynajmniej 55 cm, optymalny dystans to 100 cm. Najczęściej stosowane i najbardziej popularne modele to wanny prostokątne. Różnią się one wymiarami, głębokością i pojemnością, ale umożliwiają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Można je dopasować do każdej wielkości łazienki, wanna prostokątna z Ekspercilazienek.pl może być ustawiona we wnęce, w narożniku lub przy ścianie. Wanny prostokątne dostępne są również w niewielkich, kompaktowych wymiarach, mogą być wówczas alternatywą dla brodzika z prysznicem.

Wanny prostokątne – swoboda aranżacyjna

Wanna prostokątna jest wariantem, który doskonale sprawdza się w różnych stylistykach wykończenia łazienki, bez różnicy czy jest to aranżacja minimalistyczna, nowoczesna czy bardziej tradycyjna. Można ja wykończyć dowolnymi materiałami, płytkami ceramicznymi, mozaiką albo betonem lub drewnem. Wanny prostokątne zazwyczaj są montowane w komplecie z bateriami naściennymi, ale zdarzają się także modele z otworami na baterię sztorcową. Często wanny są wyposażone również w wygodny zagłówek, aby można było z kąpieli korzystać dłużej.