Urządzamy łazienkę – jakie płytki?

Łazienka jest bardzo trudnym pomieszczenie do aranżacji, ponieważ zazwyczaj jest mała, co więcej gromadzimy w niej bardzo dużo rzeczy. Jak urządzić łazienkę, aby przestrzeń była stylowa i funkcjonalna?

Jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów, warto stawiać na proste, minimalistyczne rozwiązania. Wiele osób decyduje się na utrzymanie stylu minimalistycznego w takim wnętrzu, w ten sposób jest przestronnie i czysto. Jeżeli chodzi o kolory, najlepiej stawiać na jasne barwy, które optycznie powiększą pomieszczenie – łazienka będzie jasna, bardziej przestronna i funkcjonalna. Pamiętajmy, aby płytki ceramiczne nie oddzielała fuga w innym kolorze, co niepotrzebnie dzieli przestrzeń.

Można zastosować też takie rozwiązanie jak mozaika szklana, to dość popularny materiał wykończeniowy do łazienek, który wygląda bardzo ciekawie, co więcej nie stosunkowo niedrogi. Mozaikę szklaną można położyć dookoła umywalki albo pod prysznicem, prezentuje się naprawdę elegancko, sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. To dobra alternatywa dla zwykłych płytek ceramicznych. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na urządzeniu łazienki w sposób nieprzewidywalny, oryginalny.

Oczywiście nie można zapominać również o wyposażeniu. Meble łazienkowe powinny być odporne na wilgoć, muszą być również pojemne, ze względu na to, że w tym pomieszczeniu trzymamy stosunkowo wiele rzeczy typu kosmetyki, środki czystości, ręczniki itp. Kolejna bardzo ważna rzecz to dodatki – nie można o nich zapominać. Pamiętajmy, że wnętrze nabiera charakteru właśnie po ustawieniu dodatków. Oczywiście nie warto przesadzać, najlepiej zdecydować się na ustawienie kilku drobiazgów, które dopełnią aranżację. Dobrze sprawdzą się małe wazony, antyramy z grafikami czy ozdobne dozowniki na mydło. Ręczniki powinny być w podobnym kolorze.