Płyty meblowe – materiał ceniony przez producentów mebli

Producenci mebli coraz częściej korzystają z płyty meblowej jako alternatywy dla litego drewna, powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, ale główny wynika przede wszystkim z ceny — meble wykonane z płyt są o wiele tańsze, a tego przecież oczekują klienci, którzy nastawieni są na konkurencyjne ceny.

Płyta meblowa — wcale nie gorsza od litego drewna
Płyta meblowa nie jest wcale gorszym rozwiązaniem od zastosowania litego drewna, czasem może być wręcz zdecydowanie lepsza. Wielu stolarzy wybiera różnego rodzaju płyty ze względu na ich mniejszy ciężar, wysoką wytrzymałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne.

Płyty meblowe — prostsza obróbka
Płyty meblowe ułatwiają również stolarzom pracę, ich obróbka jest zdecydowanie prostsza i mniej problematyczna. Duży problem, jakim jest stałość wymiarów i kształtu, jeżeli chodzi o drewno, w przypadku płyt meblowych jest całkowicie wyeliminowany, dzięki czemu materiał ten pozwala na tworzenie nawet niestandardowych kształtów mebli. Nie bez znaczenia jest oczywiście mała waga płyt, która daje możliwość tworzenia lekkich i zarazem bardzo wytrzymałych konstrukcji (stosunek wagi do wytrzymałości jest ich zdecydowaną zaletą).

Zastosowanie płyt niesie za sobą wiele korzyści, pozwalając na skrócenie czasu produkcji, redukują pracę ludzką, dzięki czemu możliwe są oszczędności, które finalnie przekładają się na mniejszą cenę produktu oferowanego klientom w sklepach meblowych.