Wiszące lampy do jadalni czy oryginalny żyrandol?

Jeszcze kilka lat temu w jadalni królowały jedynie klasyczne lampy umieszczone bezpośrednio nad stołem. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dzięki czemu do wyboru jest zdecydowanie więcej możliwości. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety i wady mają wiszące lampy do jadalni oraz stylowe żyrandole.

Modne i funkcjonalne oświetlenie do jadalni

W Polsce coraz więcej osób stawia na pomysłowe żyrandole, które doskonale prezentują się nie tylko w eleganckim salonie. Godne uwagi są przede wszystkim te żyrandole, które całkowicie pozbawione są kloszy. Pamiętać należy jedynie o tym, aby wieszać je nico wyżej niż klasyczne lampy do jadalni. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również żyrandole z kloszami skierowanymi bezpośrednio w dół. Tego typu modele nie oślepiają domowników i co najważniejsze równomiernie oświetlają cały blat stołu. Obecnie w modzie są designerskie projekty industrialne oraz żyrandole skandynawskie.

Lampa i świecznik

Aby stworzyć nastrojową jadalnię, warto postawić na niebanalne żyrandole, które pełnią funkcję lampy i świecznika. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych osób, które chcą stworzyć bardzo romantyczne wnętrze. Każdy, kto planuje romantyczną kolację, powinien jak najszybciej postawić na eleganckie lampy ze świecznikami, które prezentują się naprawdę okazale i tworzą niesamowity klimat. Najbardziej wymagające osoby, mogą zamówić nowoczesne lampy do jadalni albo żyrandole na indywidualne zamówienie, którymi będzie można zaskoczyć swoich sąsiadów i znajomych.