Zalety paneli ściennych

Panel ścienny tapicerowany jest w ostatnich latach popularnym sposobem wykańczania ścian. Jest to nietuzinkowe rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej aranżacji.

Budowa paneli ściennych


Żeby wyeksponować przestrzeń można zastosować te produkty jedynie na części powierzchni ściany. Panel ścienny jest zbudowany z płyty MDF, tkaniny oraz pianki. To sprawia, że są wytrzymałe, a oprócz tego miękkie w dotyku. Można je wykorzystać praktycznie wszędzie, ale idealnie sprawdzą się przede wszystkim nad łóżkiem w sypialni oraz w pokoju dziecka, ponieważ posiadają właściwości wygłuszające. Można je też przymocować do paneli nad siedziskiem. Warto pamiętać, że nie trzeba szukać idealnie pasującego wezgłowia, ponieważ można je samodzielnie wykonać bez większych umiejętności.

Jak wykonać montaż?


Montaż nie powinien sprawić większych trudności, więc nawet mało doświadczone osoby powinny sobie bez większych problemów z tym poradzić. Panele ścienne nad łóżkiem stanowią doskonałe zabezpieczenie przed zabrudzeniem. W małych mieszkaniach idealnie sprawdzają się dekoracyjne elementy dźwiękoszczelne. Ściany w pokoju dziennym można skutecznie wykończyć przy pomocy paneli dźwiękoszczelnych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takie panele sprawdzą się też dobrze w biurowcach i innych dużych lokacjach. W poczekalni mogą stanowić alternatywę dla klasycznych oparć, dzięki czemu ściana będzie dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem, a wszyscy klienci będą mogli spędzić komfortowo ten czas. Panele tapicerowane są też doskonałym sposobem na aranżację wnętrza.