Z jakiego materiału fotele obrotowe są godne uwagi?

Aby wybrać porządne fotele obrotowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd i cenę, ale przede wszystkim na materiał z którego są wykonane. Niestety nawet najładniejsze fotele nie będą spełniać swoich zadań, gdy wykonane zostaną z niskiej jakości materiałów.

Jaki stelaż wybrać?

Dobre fotele obrotowe zazwyczaj mają sporo elementów metalowych, stalowych albo aluminiowych. W tańszych fotelach niestety znajduje się wiele elementów plastikowych, które pomimo tego że są lżejsze, to pod względem jakości pozostawiają wiele do życzenia. Przed wybraniem nowego fotela obrotowego warto dokładnie sprawdzić stabilność podstawy.

Porządne obicie

Wysokiej jakości fotele obrotowe muszą posiadać oczywiście solidne obicie, które wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Godne uwagi są odporne na ścieranie materiały syntetyczne. Mowa tutaj między innymi o sztucznych tkaninach o dość luźnym splocie. Wielu producentów korzysta również z dobrodziejstwa naturalnej bawełny albo wełny. Bawełniane obicia są nietrwałe i dość trudne do czyszczenia. Ich największym atutem jest jednak to, że pozwala skórze swobodnie oddychać. Niektóre fotele mogą mieć obicie skajowe. Materiał ten wbrew pozorom jest bardzo wytrzymały i łatwy w utrzymaniu czystości. Jedyną wadą może okazać się to, że jest on dość chłodny w dotyku. Nie jest to również najlepszy wybór dla osób, które mają mniejsze lub większe problemy z nadmierną potliwością.