Szafka na buty 70 cm z siedziskiem – czy warto kupić model tapicerowany?

Szafki na buty 70 cm są bardzo częstym wyborem wśród osób z ciasnym przedpokojem lub posiadających okno w tym pomieszczeniu. Ogromną popularnością w takich przypadkach cieszą się szafki na buty z siedziskiem, które są niezwykle praktyczne i wygodne, jednocześnie zajmując stosunkowo mało miejsca w przedpokoju. Jednak problemem może się okazać wybór konkretnej szafki z siedziskiem, ponieważ część modeli ma klasyczną konstrukcję drewnianą, podczas gdy inne z nich są między innymi tapicerowane na siedzisku. Która opcja jest lepsza?

Szafka na buty 70 cm bez tapicerki

Mogłoby się wydawać, że twarda powierzchnia z drewna pod żadnym względem nie dorównuje tapicerce. Niemniej jednak takie siedzisko jest znacznie łatwiejsze w konserwacji i da się je odnawiać, a w rękach dbającego właściciela może spełniać swoją rolę nawet przez dziesiątki lat. Co więcej drewno jest materiałem uniwersalnym, który z mody nie wychodzi tak naprawdę nigdy. Warto też nadmienić, że niektóre osoby zwyczajnie preferują twarde siedziska, więc jest to też kwestia gustu.

Schowek na buty z tapicerowanym siedziskiem

Mimo tego, że tapicerka nie jest tak trwała jak drewno i raczej trudno ją odnowić w razie uszkodzenia, nie da się zaprzeczyć temu jaką wygodę zapewnia ona użytkownikom. Na takim siedzisku można nawet przesiadywać godzinami bez odczuwania dyskomfortu, a ubieranie butów z jego użyciem będzie czystą przyjemnością. Poza tym tapicerowane meble wprowadzają do wnętrza pewne poczucie kunsztu i elegancji, co nie zawsze ma miejsce w przypadku drewnianych szafek 70 cm. Jedną z największych wad tapicerowanej szafki na buty wydaje się być ryzyko poplamienia siedziska, które zniszczy całą estetykę mebla.

Wnioski są dosyć proste – jeżeli ktoś ceni sobie wygodę i elegancję w domu powinien zdecydować się na szafkę z siedziskiem tapicerowanym. Z kolei osoby stawiające na długowieczność i łatwą konserwację mebli powinny zakupić szafkę na buty 70 cm bez tapicerowanej powierzchni.