Style blatów kuchennych

Blaty kuchenne, a konkretniej ich wymiana, to jeden z najbardziej efektownych zabiegów, który poza oczywiście malowaniem, pozwoli kuchni uzyskać zupełnie nowy wygląd. Jakie rodzaje blatów kuchennych znajdują się dzisiaj w katalogach i ofertach sklepów?

Blaty kuchenne drewniane – wytrzymałość i swojskość

 

Oczywiście na pewno znajdą się tu blaty drewniane. Cechuje je generalnie bardzo duża odporność na zalanie, niestety jednak nieco gorsza na gorące rzeczy oraz na drobne zadrapania. Warto jeszcze dodać, że te blaty dodają całemu wnętrzu pewnej niezaprzeczalnej swojskości.

Blaty kuchenne kamienne – styl i siła

 

Te blaty kuchenne z kolei charakteryzują się tym że są niezwykle wytrzymałe na jakiekolwiek czynniki zewnętrzne. Tutaj nie będzie żadnych problemów z postawieniem gorącego talerza czy kubka. Dodatkowo takie blaty mają w sobie pewien mocny rys klasyki i elegancji.

 

Blaty kuchenne ceramiczne – swojska kuchnia babci

 

Takie płytki ceramiczne najlepsze są do wszelkiego rodzaju kuchni, w których ma po prostu być przytulnie. Niestety trzeba tu nieco uważać na pęknięcia, które zdarzają się dość często pod wpływem cięższych przedmiotów.

 

Podsumowując trzeba dobrać styl blatu kuchennego do kuchni – jej barw i stylu. W przeciwnym razie wyjdzie niestety bardzo nieprzyjemny dla oka miszmasz, który zakłóci całą atmosferę w kuchni. Oczywiście trzeba także pamiętać o sensownym wyborze blatu pod kątem technicznym.