Sposób na oszczędność, czyli płytki patchwork

Remont domu lub mieszkania jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, które może doprowadzić do szybkiego skończenia się środków. Jak zaoszczędzić na remoncie, jednocześnie nie używając niskiej jakości materiałów wykończeniowych?

Płytki patchwork – z odzysku i nie tylko

Układanie płytek we wzór patchworkowy to, najogólniej mówiąc, tworzenie fantazyjnych, z pozoru przypadkowych wzorów złożonych z teoretycznie niepasujących do siebie płytek.

Taka forma tworzenia ściennej kompozycji cieszy się w ostatnich latach ogromną popularnością. Uzyskiwane z jej pomocą pomieszczenia są w pełni unikatowe, gdyż naprawdę ciężko jest spotkać dwa identyczne wzory. Wynika to głównie z faktu, że ilość opcji jest niemalże nieskończona i ograniczeniem jest wyłącznie fantazja tworzącej mozaikę osoby.

Dodatkowo, to świetna forma oszczędzenia pieniędzy: wystarczy bowiem dokładnie poszukać wśród lokalnych ogłoszeń informacji od osób, które chcą oddać niewielkie ilości płytek, które zostały im po remoncie. zbierając kafelki z kilku źródeł, możliwe jest stworzenie wyjątkowego i niepowtarzalnego efektu na ścianach lub podłogach.

W jakim pomieszczeniu stworzyć mozaikę?

W każdym, w którym można ułożyć kafelki, w zależności od potrzeb oraz preferencji. Mozaikę typu patchwork można stworzyć na podłodze lub ścianach (ekspercilazienek.pl), pamiętając jednak, że jeśli układamy wielobarwne płytki na podłodze, lepiej jest pozostawić ściany gładkie i odwrotnie. To pozwoli uniknąć przeładowania wzorami oraz kolorami.

W przypadku niewielkich pomieszczeń również można zastosować mozaikę, jednak dopasowując jej rozmiar do wymiarów, a także pamiętając o podstawowych zasadach. Należy między innymi stworzyć mozaikę w jasnych kolorach: ciemne doprowadziłyby do optycznego zmniejszenia pomieszczenia, co w przypadku niewielkich pokojów jest niepożądanym efektem.