Płytki na taras o idealnych parametrach

Płytki zdobiące taras powinny być zawsze idealnie dopasowane do kolorystyki oraz wykończenia elewacji budynku mieszkalnego. Ponadto jeśli taras wychodzi z salonu to wówczas warto dopasować je do podłoża znajdującego się w tym reprezentacyjnym pomieszczeniu. Jakie zatem wybrać płytki na taras?

Płytki tarasowe – szeroka oferta

Obecnie wybór płytek tarasowych oraz balkonowych jest niezwykle bogaty. Poszczególni producenci oferują wysokiej jakości produkty wykonane z trwałych materiałów oraz w szerokiej palecie kolorystycznej.

Znajdujące się w ofercie wielu salonów budowlanych płytki posiadają kolory, począwszy od śnieżnej bieli, aż po czerń grafitu, która to doskonale komponuje się do dachów wielu nowoczesnych budynków.

W domach o industrialnej architekturze doskonale prezentują się takie płytki, które wyglądają tak, jakby były wykonane z betonu. W szerokiej ofercie Banyo nie brakuje również płytek tarasowych imitujących naturalne drewno, piaskowiec oraz kamień. Tego typu fasony dodają niesamowitego uroku wszystkim budynkom wykonanym w stylu tradycyjnym oraz rustykalnym.

Jakie warto wybrać płytki na taras?

Szeroka oferta płytek czasem sprawia, ze trudno zdecydować się na wybór takich, które to w stu procentach spełnią nasze najskrytsze oczekiwania. Kupując płytki tarasowe warto zawsze wybrać takie, które to są dostatecznie odporne na mróz, ścieranie oraz posiadają właściwości antypoślizgowe.

Warto zawsze pamiętać i tym, że wysoka mrozoodporność bardzo często wiąże się z niską nasiąkliwością. Otóż zazwyczaj bywa tak, że płytki, które wchłaniają dużo wody jednocześnie bardzo szybko pękają podczas występowania dużych mrozów. Wybierając płytki warto zawsze postawić na takie, które posiadają nasiąkliwość nie większą niż trzy procent i których to powierzchnia jest odporna na ścieranie. Płytki na taras powinny posiadać co najmniej trzecią klasę ścieralności.

Natomiast jeśli chodzi o antypoślizgowość to warto wybrać fasony posiadające fakturowaną oraz strukturalną powierzchnię, bowiem zapewniają one znacznie większe bezpieczeństwo wszystkich osób często wypoczywających na tarasie.