Płyn do prania wełny i tkanin delikatnych

płyn do prania wełny

Delikatne tkaniny są używane bardzo często i wymagają szczególnej pielęgnacji. Należą do nich jedwab, wełna, wiskoza i mikrowłókna. Należy je prać z zachowaniem szczególnej ostrożności i przy użyciu specjalnie opracowanych detergentów. Generalnie należy je prać ręcznie lub w pralce w cyklu delikatnym. Takie rzeczy należy prać w zimnej lub lekko ciepłej wodzie. Dlatego detergent musi być nie tylko bezpieczny dla tkanin, ale także skuteczny w zimnej wodzie.

Ponadto, takich tkanin nie wolno prząść ani wyżymać i należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Wiele tkanin po praniu traci swój kształt i wypada z użycia. A używanie luźnych lub nieodpowiednich detergentów może na zawsze zniszczyć Twoje ulubione rzeczy. Jak więc to zrobić, aby nie uszkodzić tkaniny? Dowiedz się więcej.

Detergent do wełny

Do prania wełny nie można używać żadnych detergentów ogólnego przeznaczenia. Płyn do prania wełny będzie najlepszym rozwiązaniem, który nie zawiera enzymów, ponieważ będą one atakować strukturę tkaniny.

Jaki detergent jest najlepszy do prania tkanin wełnianych?

płyn do prania wełny

Pranie wełny w domu nie jest w ogóle zalecane, najlepiej oddać ją do pralni chemicznej. Piorąc wełnę w domu, należy używać wody o temperaturze do 40 stopni oraz środków zawierających specjalne substancje powierzchniowo czynne. Upewnij się również, że używasz dodatków, które pomogą odzieży zachować jej pierwotny kształt oraz środków zmiękczających tkaniny. Nigdy nie używaj środków wybielających zawierających chlor. Można stosować wyłącznie środki wybielające zawierające wodorosiarczan sodu.