Pierwsze mieszkanie. Nowe, czy używane?

przeprowadzka - klucz od nowego mieszkania

Przeglądając oferty mieszkań we Wrocławiu, trzeba podjąć trudną decyzję, co do tego jakie mieszkanie będzie idealne. Rynek wtórny czy pierwotny? Stan deweloperski, czy pod klucz?

Wszystko ma wady i zalety

Nowe apartamenty we Wrocławiu powstają jak grzyby po deszczu. Jest ich bardzo dużo, a oferty bardzo szybko pojawiają się i znikają. Nowe budynki są dużo bardziej estetyczne niż stare bloki z wielkiej płyty. Nowe mieszkania są też wykonane w nowych technologiach, co oznacza niższe koszty ich utrzymania. Przyciągają do siebie szczególnie młodych ludzi. Ich dużym problemem jednak jest to, że powstają zazwyczaj w rozwijającej się okolicy. Może się zdarzyć tak, że pierwsze lata trzeba będzie przetrwać z kiepską infrastrukturą.

Rynek wtórny ma również szereg zalet. Po pierwsze, za oknem nie tłoczy się sprzęt budowlany. Ceny takich lokali można negocjować, a transakcja przebiega szybko. Bardzo często można się do nich wprowadzić „na gotowe”. Tyle, że mogą mieć ukryte niespodzianki, które skończą się kosztownym remontem.

Nowe mieszkania – jest z czego wybierać!

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu są bardzo liczne. Jeżeli jednak ma się konkretnie sprecyzowane wymagania, co do ich lokalizacji i stanu – to można się długo naszukać. Czasami jednak można znaleźć mieszkanie marzeń w miejscu, w którym nikt się go nie spodziewa. Na szczęście można do woli przebierać w ofertach mieszkań we Wrocławiu! Jest mnóstwo ofert ze wszystkich rodzajów rynku. Najlepszym rozwiązaniem jest częste ich przeglądanie i przeliczanie, która opcja się bardziej opłaca. Trzeba przewartościować własne potrzeby… bo może lokalizacja jest ważniejsza?