Oszczędny skandynawski styl

dywan z jutyMówi się, że styl skandynawski to kwintesencja prostoty i naturalizmu. Okazuje się jednak, że samodzielne urządzenie mieszkania w tym nurcie wcale nie jest takie łatwe. Trzeba umiejętnie dobrać poszczególne elementy wystroju tak, by efekt końcowy był harmonijny, jasny i przejrzysty.

Podłoga w stylu skandynawskim

Jeśli chodzi o nurt skandynawski, bardzo ważna jest aranżacja podłogi. Zazwyczaj wykonana jest ona z naturalnego drewna, często bielonego bądź też malowanego na biało. Na deskach dobrze jest ułożyć dywan skandynawski, który nada charakteru całemu pomieszczeniu. Dywany skandynawskie znaleźć można w sieci.

Charakter dywanu w skandynawskim stylu to prostota i jasne barwy – często pastele. Można spotkać też bardzo odważne biało-czarne wzory.

Wystrój skandynawskiego wnętrza

Jeśli chodzi o ogólny wystrój wnętrza, to należy postawić na jasne kolory i naturalne materiały. Stąd też meble skandynawskie występują głównie w odcieniach bieli i szarości, zazwyczaj też wykonane są właśnie z drewna. W skandynawskich wnętrzach często można spotkać też naturalne tkaniny czy wiklinę. Otwarte okna wpuszczają dużo światła, dzięki czemu można zrezygnować ze sztucznego, rażącego oświetlenia, kłócącego się z naturalnym wystrojem.