Nowoczesne i starodawne wnętrza

Wydaje się, że obecnie nie ma jednego dominującego stylu w urządzaniu wnętrz. Mnóstwo jest mieszkań urządzonych w nowoczesnym stylu, ale nie mniej tych tradycyjnych, czy też nawet staroświeckich.

Dominacja szkła w stylu nowoczesnym
Nowoczesne urządzanie wnętrz cechuje się minimalizmem kolorów, jak również dużym wykorzystaniem szkła. Normą są stoły ze szklanymi blatami oraz nogami do stołów. Ponadto, często zauważyć możemy w nowoczesnych domach szklane drzwi. Oczywiście, drzwi wejściowe do domu zwykle wciąż wykonywane są z drewna, niezależnie od typu wnętrza. Jednakże, drzwi do konkretnych pomieszczeń, a przede wszystkim drzwi do garderoby i do wszelkich mniejszych i większych szafek są bardzo często szklane.

Styl starodawny
Wiele osób wciąż urządza swoje domy i mieszkania w stylu starodawnym. Rzecz jasna, niektórzy mają stare meble z tego względu, że nie przywiązują wiele uwagi do urządzania wnętrza lub też  nie mają pieniędzy na nowe meble. Tym nie mniej, należy odróżnić stare meble od mebli w starym stylu.

Meble starodawne to takie, które wykonane są w stylu charakterystycznym dla jakiś dawnych czasów. Nogi do stołu wykonanego w starodawnym stylu praktycznie zawsze są drewniane, podobnie jak blat. Nie ma tu mowy o szkle, ani o metalu tak charakterystycznych dla nowoczesnych mebli. Ponadto, nogi do stołu, czy też szafki i inne meble w stylu starodawnym są zwykle bardzo bogato ozdabiane.