Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny?

Jeśli nie chcemy w domu prysznica, to świetną alternatywą jest wanna. Dzięki takiej wannie można się zrelaksować po ciężkim dniu oraz jest ona dostępna w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu można ją dopasować do każdej stylizacji wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wanny?

Przede wszystkim najważniejszy jest rozmiar, by idealnie pasował do łazienki. Warto też zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć wannę zabudowaną, czy wolnostojącą. Dobrze jest też zaznaczyć czy wanna może być okrągła, prostokątna czy trójkątna lub kwadratowa. Ważne jest też to, żeby wymierzyć wcześniej pomieszczenie i dopasować wannę tak, by nie grodziła przejścia lub nie była zbyt blisko pralki. 

Wanny prostokątne https://www.reahurt.pl/produkty/23,wanny są najbardziej popularne w Polsce, gdyż można je ustawić praktycznie w każdej łazience, jednak dzięki temu, że jest tyle różnych modeli, to każdy znajdzie idealnie dopasowaną wannę do swoich potrzeb. Niektóre modele mają także funkcję hydromasażu oraz podświetlenia, co także wpływa na komfort używania takiego urządzenia.

Prysznic czy wanna co lepsze?

Wszystko zależy od tego, co lubimy bardziej i jaki mamy metraż łazienki. Warto też dodać, że są także obecnie takie połączenia, w których można mieć jednocześnie wannę z prysznicem, co super sprawdza się w łazienkach w bloku, gdzie z reguły są mniejsze metraże tych pomieszczeń.

Duże znaczenie ma także to, czy wolimy brać szybkie, czy długie kąpiele. Jeśli jest taka możliwość, to dobrze jest zrobić wizualizację swojej łazienki jednocześnie z prysznicem i wanną, dzięki czemu będziemy mieć idealnie przedstawioną aranżację łazienki, przez co szybciej podejmie się właściwą decyzję.

Wanny są także dużą atrakcją, szczególnie gdy mamy w domu małe dzieci, które mogą się w takiej wannie pobawić w czasie kąpieli. Wanna jest także zalecana dla tych osób, którzy mają w domu czworonogów, gdyż w trakcie kąpieli w wannie, nie będzie aż tak bardzo pochlapana łazienka.