Łóżka sypialniane – które będzie najwygodniejsze?

lozko w sypilani

Łóżka do sypialni ma w swojej ofercie właściwie każdy sklep meblowy. Dostępne modele różnią się stylem, wielkością, są produkowane z różnych materiałów. Jak z bogatej oferty wybrać łóżko, które zapewni komfort nocnego wypoczynku? Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie? 

Łóżka do sypialni a jakość wykonania

Wygodne łóżko musi być przede wszystkim dobrze wykonane. Powinno być solidne, trwałe, mieć odpowiednią szerokość. Za absolutne minimum dla dwóch osób uznaje się wymiar 140×200, przy czym zawsze warto wybrać większy model, jeśli tylko w sypialni jest na niego miejsce. Bardzo ważnym elementem łóżka jest stelaż – musi być elastyczny, ale solidny, tak by materac mógł pracować, ale był stabilnie osadzony. Inne kryterium to zagłówek – najwygodniejsze łóżka sypialniane to takie, na których można nie tylko spać, ale też spędzać czas np. czytając, wygodnie opierając się o tył mebla. Taką ofertę znajdziesz przykładowo tutaj: https://www.mebletkaniny.pl/lozka-cat-36. Zagłówek powinien więc podpierać kręgosłup – nie może być zbyt krótki, najlepiej jeśli będzie miękko wykończony lub jeśli będzie można o niego wygodnie oprzeć poduszkę.

łóżko do sypialni
Wybieramy łóżko do sypialni

Jak wybrać styl łóżka do sypialni? 

Co jeśli chodzi o estetykę? Kierując się swoimi upodobaniami, trzeba też pamiętać o dopasowaniu mebla do stylu sypialni, by z innymi elementami wystroju tworzył spójną całość. Do wnętrz klasycznych idealnym wyborem będą łóżka sypialniane z drewna, w tych nowoczesnych świetnie będą prezentowały się także łóżka metalowe albo cieszące się sporą popularnością łóżka kontynentalne. Odważni mogą wybrać łóżko do sypialni z ciekawymi, ozdobnymi detalami albo w nietypowym kolorze.