Kosze na śmieci – co warto o nich wiedzieć

W Polsce segregacja śmieci jest obowiązkiem, dlatego też warto postawić na porządne kosze na śmieci do segregacji odpadów. W dzisiejszych czasach producenci oferują kosze na śmieci w trzech podstawowych kolorach: czerwony, zielony i czarny. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak prawidłowo segregować śmieci, aby znajdowały się w pojemnikach o odpowiednim kolorze.

Czerwone kosze na śmieci

Czerwone pojemniki przeznaczone są na odpady segregowane suche. Zaliczamy do nich papier, tekturę, opakowania plastikowe, puszki i kartony po sokach. Do czerwonych koszy na śmieci można wrzucać także płyty CD, paski skórzane, stare torebki, drewniane wyroby i drobny złom żelazny.

Zielone kosze na śmieci

Do zielonych pojemników należy wrzucać przede wszystkim szkło opakowaniowe. Mowa tutaj przed wszystkim o szklanych butelkach i słoikach, których w domu jest pełno. Pamiętać należy o tym, że do zielonych koszy nie można w żadnym wypadku wrzucać metalowych nakrętek i kapsli.

Czarne kosze na śmieci

W dzisiejszych czasach najwięcej problemów stwarzają czarne kosze na śmieci. Można do nich wrzucać odpady zmieszane, czyli te śmieci, których nie można segregować. Mowa tutaj przede wszystkim o odpadach kuchennych, potłuczonym szkle i brudnych pieluchach. Do czarnych koszy można wrzucać także zabawki, styropian opakowaniowy, brudny papier i popiół węglowy. Czarne kosze są także idealny miejscem na wszystkie śmieci uliczne.