Konfirmaty, co to takiego

konfirmat

Konfirmat jest rodzajem metalowego wkrętu, którego standardowe średnice liczą sobie 6,4mm oraz 7,0mm.  Najczęściej spotyka się metalowe konfirmaty z gniazdem imbusowym. Służą przede wszystkim w stolarstwie meblowym, łączą dwie płyty ze sobą w sztywną całość. Ze względy na charakterystyczne gwintowanie konfirmatów, do wykonania otworów pod nie należy używać specjalnych wierteł, dedykowanych do tego rodzaju mocowania.

Konfirmaty występują w obszernych opakowaniach, minimum trzydziestosztukowych. Zakupić je można w sklepach meblowych i wielobranżowych, gdzie bez problemu znaleźć można ich każdy rodzaj i rozmiar. Doskonale sprawdzają się przy własnoręcznym montowaniu i wykonywaniu biurek, szafek, stolików, czy półek. Świetnie spiszą się również jako mocowanie półek w garderobie lub otwartym regale. Najczęściej konfirmaty wykonywane są ze stali, pod żadnym pretekstem nie powinien być aluminiowy, ani żelazny, ze względu na wytrzymałość. Akceptowalne do zastosowania są materiały jedynie twardsze od stali.

Reasumując, konfirmaty z pewnością nadadzą się do konstruowania, a także na prawy najróżniejszych mebli i każdy majsterkowicz powinien je mieć w swojej szafce, można z nich zrobić szafkę pod telewizor, biurka dla dziecka i wiele innych ciekawych mebli. Dzięki sporym opakowaniom i szerokiemu dostępowi nie powinno być żadnych problemów z ich nabyciem, znajdą się w najczęściej odwiedzanych sklepach.