Kątowniki stalowe

Kątowniki stalowe nadają się idealnie w zasadzie do każdego rodzaju konstrukcji stalowych. Często wykorzystuje się je  w budownictwie na przykład przy budowie konstrukcji architektonicznych. Cechują się one znaczną wytrzymałością oraz odpornością na obciążenia, dlatego też przez długi okres czasu pozostają one w oryginalnym  stanie. Dzięki temu konstrukcja jest wytrzymała i stabilna.

Właściwości kątowników stalowych sprawiają, że znalazły one szerokie zastosowanie jako konstrukcje ramowe kratownic i budynków, a także ramy i nadwozia przyczep czy pojazdów. Wysokiej klasy kątowniki stalowe mogą być również wykorzystywane do stawiania solidnych i wytrzymałych bram oraz ogrodzeń. Kątownik stalowy wykorzystywany jest także podczas napraw wielu rodzajów urządzeń na przykład maszyn rolniczych.

Kątowniki stalowe zimnogięte wykorzystuje się wszędzie tam gdzie wymagana jest wysoka wytrzymałość oraz dokładność wykonania. Co ciekawe, z powodzeniem mogą one zastąpić kształtowniki walcowane na gorąco. Dzięki odpowiednim właściwościom cynkowania kątowniki sprawdzają się nawet w atmosferze korozyjnej. Mogą być one dodatkowo foliowane, cięte, malowane, cynkowane czy śrutowane.

Kątowniki stalowe występują w różnych rozmiarach. Dobiera się je odpowiednio do danej konstrukcji. Tnie się je na wymiar, ale mogą mieć również specjalne kształty. Dzięki hartowaniu są one odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne.