Jakie zamki meblowe wybrać do szkła?

zamki meblowe

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na szklane meble, ale pomimo tego mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jakie zamki meblowe należy do nich wybrać. Szkło jak powszechnie wiadomo jest bardzo delikatnym materiałem, dlatego też nie można tutaj montować zwykłych zamków meblowych.

Jakie zamki meblowe do szkła wybrać?

Aby zabezpieczyć szklane witryny albo eleganckie gabloty szklane należy skorzystać z pomocy specjalnych akcesoriów. Niektóre z zamków niestety wymagają wiercenie we szkle, dlatego też warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Na szczęście można znaleźć również specjalne modele, które nie wymagają wiercenia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również zaawansowane zamki meblowe, które mogą być stosowane na drzwiach obrotowych i przesuwanych.

Zamki do szklanych drzwi przesuwanych

Zamki do szklanych drzwi przesuwanych powinny posiadać specjalne ruchome zamki z listwą ze zintegrowaną blokadą. Gdy blokada jest zamknięta, to oczywiście przesunięcie drzwi jest niemożliwe. Dzięki takiemu mechanizmowi można skutecznie zabezpieczyć skrzydła drzwiowe przed uszkodzeniem. Do drzwi przesuwanych najlepiej pasują zamki wciskane, dzięki którym można umiejętnie mijać obie pary drzwi. Ciekawym rozwiązaniem są również żaluzjowe zamki meblowe. Modele tego typu charakteryzują się bardzo precyzyjnym mechanizmem. Ich jedyną wadą jest dość wysoka cena.