Jakie meble kochają nastolatki?

Pokój nastolatka to jego azyl, w którym może odciąć się reszty domowników, odpocząć po szkole i realizować swoje pasje. Młodzież jest bardzo uczulona na punkcie swojej indywidualności i prywatności, dlatego swój pokój chce urządzić po swojemu. 

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Urządzając pokój dla nastolatka, należy przede wszystkim pozostawić mu możliwość decydowania. To on powinien decydować o kolorze ścian, wyborze lampy i oświetlenia dodatkowego. Do niego też powinna należeć decyzja, czy chce mieć w swoim pokoju dywan na podłodze. 

Do niego też powinna należeć decyzja, jakie chce mieć meble i jak powinny być ustawione w pokoju. Oczywiście trzeba określić wysokość finansów, które może przeznaczyć na umeblowanie swojego pokoju. 

Rodzice powinni także towarzyszyć nastolatkowi podczas zakupów w sklepie i nie ma znaczenia czy jest to sklep stacjonarny, czy internetowy. Młodzież nie zawsze zwraca uwagę na szczegóły związane z jakością mebli, udzielaną gwarancją. Wspólne zakupy to także okazja do negocjowania wyboru mebli.

Jak wybrać meble młodzieżowe?

Śmiało można określić, że symbolem mebli młodzieżowych są szuflady. Dlaczego? Szuflady w meblach są bardzo wygodnym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu, ale w pokoju nastolatków szczególnie. Warto więc wybierać meble, które je posiadają. To zdecydowanie ułatwi nastolatkowi utrzymanie porządku w pokoju. 

W pokoju młodzieżowym w głównej roli występuje łóżko. Służy nie tylko do spania, ale nastolatek spędza na nim nawet kilkanaście godzin. Odrabia lekcje, czyta książki, słuch muzyki, ogląda filmy, prowadzi rozmowy z rówieśnikami. 

Najlepsze są łóżka pojedyncze, które nie zajmują dużo miejsca. Warto wybrać łóżko z wezgłowiem, które będzie chronić ściany i równocześnie zapewni odpowiednią pozycję. Do tego kilka poduch i strefa relaksu jest gotowa. 

Równie ważną rolę odgrywa biurko służące do nauki, rozrywki i rozwijania własnych zainteresowań. Wielkość jego blatu powinna zapewnić miejsce na monitor lub laptopa oraz miejsce do odrabiania zadań domowych. Boczne szuflady to doskonałe miejsce na przybory, zeszyty, podręczniki i płyty. 

W pokoju młodzieżowym musi także znaleźć się miejsce na szafę na ubrania, komodę z szufladami i mały regał. Dzięki nim nastolatek nie będzie miał problemów z rozmieszczeniem wszystkich swoich rzeczy i skarbów. Na dodatek posprzątanie pokoju zajmie kilkanaście minut. 

Jeśli chcemy wybierać gotowe meble do pokoju nastolatka z katalogu takich produktów – https://witek.pl/meble/pomieszczenia/meble-mlodziezowe/ należy pamiętać, że nie mogą one dominować i zajmować całej przestrzeni. Musi być zostawione na ścianach wolne miejsce na plakaty, własne rysunki. 

Urządzając pokój dla nastolatków nie można zapomnieć, że to osoby niezwykle towarzyskie, które często odwiedzane są przez rówieśników. Nie zawsze w pokoju jest wystarczająca ilość miejsca na dodatkowe krzesła, z powodzeniem można zastąpić je różnego rodzaju poduchami. 

Dobrze urządzony pokój dla nastolatka to taki, w którym czuje się dobrze i swobodnie, nie czuje się skrępowany konwenansami i regułami. Z czasem część z nich zaakceptuje, ale będzie to jego decyzja.