Jaki stolik kawowy do salonu?

stolik kawowy bella

Odpowiednia aranżacja salonu jest bardzo istotną kwestią. To jedno z najważniejszych miejsc w domu, gdyż to właśnie tam domownicy wypoczywają po ciężkim dniu, również w salonie kręci się życie towarzyskie mieszkańców. Warto zatem zdecydować się na wyposażenie, które będzie nie tylko funkcjonalne, lecz również efektowne. Jak zatem urządzić salon?

Miejsce wypoczynku

Podczas urządzania salonu ważną kwestią jest wybór sofy lub foteli, które muszą być przede wszystkim wygodne. Kolejnym elementem jest stolik kawowy – to on może nadać wnętrzu charakteru, dobrze więc wybierać go z dużą starannością. Ważna jest między innymi jego wysokość – blat powinien znajdować się około 2 cm niżej niż siedzenie. W większości wnętrz dobrze sprawdzają się stoliki kawowe drewniane o wysokości 40 cm, jednakże w przypadku gdy sofa ma siedzenie wyżej niż większość tego typu siedzisk, dobrze wybrać nieco wyższy stolik.

Ważny jest rzecz jasna również wygląd stolika. W przypadku, gdy sofa i fotele są bardzo masywne dobrze będzie wyglądać kontrastujący z nimi stolik kawowy drewniany. W takim przypadku dobrze zdecydować się na stół o drewnianym blacie, na przykład z metalowym czy aluminiowym stelażem. Jeśli natomiast kanapa jest stosunkowo nieduża, dobrze będzie komponować się z bardziej masywnym stolikiem, w całości wykonanym z drewna.