Jaka szafka na buty do przedpokoju?

szafka na buty

Przedpokój jest zwykle pierwszym pomieszczeniem, które stanowi wejście i zaproszenie do wnętrza domu. Warto zatem zadbać o utrzymanie w nim porządku. Pomocne mogą być w tym meble, a wśród nich szafka na buty. Dzięki niej można przechowywać obuwie i akcesoria pozostawiając na zewnątrz porządek. Przedpokój będzie w ten sposób schludny i czysty, a dostęp do butów szybki i prosty.

Szafka na buty – praktyczny mebel do przedpokoju

szafka na butySzafka na buty umożliwia wygodne przechowywanie obuwia. To najczęściej niewielkich rozmiarów szafka z półkami lub komoda. Świetnie wpisuje się w pomieszczenie i pozwala uporządkować znajdujące się w przedpokoju buty całej rodziny. Meble mogą się od siebie jednak różnić. Dostępne są ich różne rozmiary: wysokie, niskie, wąskie z różną liczbą półek lub szuflad. Powszechnym zastosowaniem cieszą się wersje z zamykanymi drzwiami, jak i otwarte wnęki. Zastosowanie znajdują także modele z uchylnymi drzwiami, które sprawdzają się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach z ograniczoną powierzchnią użytkową. Większy model z dodatkowymi półkami można także wykorzystać do przechowywania innych akcesoriów, w tym takich jak: szaliki, czapki, rękawiczki czy przybory do pielęgnacji obuwia. W internecie szafka na buty jest dostępna w bardzo dużej ilości ofert z których warto skorzystać oszczędzając czas a nawet pieniądze.

Szafka na buty dopasowana do potrzeb

Wybierając mebel należy zatem zastanowić się, jaki powinien być. Ile półek powinien mieć? Jaki będzie odpowiedni rozmiar? Styl wykonania czy materiał? Wszystkie te cechy mają istotny wpływ na wytrzymałość mebla, a także jego dopasowanie do konkretnej aranżacji. Właściwa kolorystyka i wzór podkreślą styl i charakter przedpokoju. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się jednolite kolorystycznie meble np. białe lub czarne. Szafki mogą być wykonane z materiałów takich jak:

  • drewno
  • rattan
  • metal
  • bambus

Praktycznym rozwiązaniem jest również szafka z siedziskiem, która pozwala wygodnie zakładać buty, sprawdza się szczególnie w domach, w których mieszkają dzieci. Dostępne są również szafki z lustrami czy połączone z wieszakami na ubrania.