Jak wybrać płytki gresowe do przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka domu. Jest to miejsce, które widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają. Musi być zaaranżowane elegancko i jednocześnie praktycznie. O czym należy pamiętać wybierając płytki na przedpokój?

Drewno zawsze jest modne

Płytki gresowe, które imitują drewno pojawiły się na rynku już kilka lat temu. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo estetyczne, ale jednocześnie funkcjonalne.

Przedpokój jest miejscem, w którym często chodzimy w butach, które nie zawsze są czyste. Deszcz, błoto czy kamienie przyniesione na butach bardzo szybko niszczą deski czy panele. Płytki gresowe imitujące drewno są dużo trwalsze, wyglądają elegancko i jednocześnie bardzo szybko możemy je wyczyścić.

Warto pamiętać, że wybierając jasne płytki gresowe bez problemu utrzymamy na nich porządek. Na ciemniejszych płytkach ceramicznych zabrudzenia są bardziej widoczne.

Płytki gresowe w modnych wzorach

Osoby, które chcą zaaranżować swój przedpokój w modnej, nowoczesnej kolorystyce również nie będą zawiedzione.

Płytki ceramiczne patchworkowe to rozwiązanie, które wprowadzi do przedpokoju ciekawe urozmaicenie. Świetnie sprawdzą się we wnętrzu vintage, boho, rustykalnym czy skandynawskim. Ich największą zaletą jest wprowadzenie koloru do wnętrza, który nie tylko ożywi przedpokój, ale przede wszystkim sprawi, że będzie on niebanalny i jedyny w swoim rodzaju.

Biel i czerń to połączenie uniwersalne. Stosując dwukolorowe płytki na przedpokoju sprawimy, że będzie on ciekawy i niebanalny. Chcąc podkreślić eleganckie wykończenie podłogi warto postawić na białe ściany, które uwypuklą wzór na podłodze. Na takim przedpokoju idealnie będą wyglądały obrazy w czarno-białej kolorystyce. Fotografie, grafika czy szkic dopełnią wizerunku przedpokoju.

Warto pamiętać, że płytki ceramiczne, które mają wzory bardzo dobrze kamuflują niewielkie zabrudzenia, dzięki temu utrzymanie przedpokoju w czystości będzie dużo łatwiejsze.