Jak wybrać modną i funkcjonalną szafę?

Szafa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia. Wykorzystywana zarówna w sypialniach, jak i pokojach dziennych ma za zadanie pomieścić wszystkie przedmioty i umożliwić uporządkowanie pomieszczenia. Taki mebel przydaje się również w przedpokojach. Osoby poszukujące odpowiedniej szafy do swojego domu, powinny zwrócić uwagę na jej funkcjonalność i dopasowanie do aranżacji. Jak wybrać szafę do domu, która spełni wszystkie oczekiwania?

Dopasowane wymiary

Wielkość szafy musi być dopasowana do posiadanej przestrzeni. Meble z tej kategorii występują w różnych rozmiarach. Właściciele przestronnych pomieszczeń mogą zdecydować się na duże szafy garderobiane. Podjęcie decyzji okazuje się trudniejsze w przypadku mało ustawnych pokoi. Warto rozważyć, czy odpowiednim wyborem do danego wnętrza nie okaże się duża i pojemna szafa przystosowana do dopasowania w różne wnęki pomieszczeń. Tego rodzaju produkty dostępne są w wielu kształtach i wymiarach. Możliwe jest również zlecenie wykonania mebla o wielkości dopasowanej do indywidualnego zapotrzebowania. Wnękowe szafy umożliwiają wyjątkowo funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Są szczególnie chętnie umieszczane w przedpokojach. Doskonale sprawdzają się również w sypialniach na poddaszu. Wybierając szafę należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby ilość miejsca wewnątrz była dopasowana do zapotrzebowania domowników.

Korzystne rozwiązania

Osoby poszukujące szaf do pomieszczeń, w których trudno jest ustawić wszystkie elementy, powinny zwrócić uwagę na rodzaj posiadanych przez mebel drzwi. Oprócz klasycznych drzwi uchylnych, zakupić można szafy z systemami przesuwnymi lub składanymi. Takie rozwiązania umożliwiają wyjątkowe zaoszczędzenie miejsca. Zakup przestronnej szafy powinny rozważyć również osoby urządzające niewielkie pomieszczenia. Możliwość schowania wewnątrz mebla wielu przedmiotów sprawia, że w pokoju nie trzeba umieszczać dodatkowych szafek i komód. Pojemna szafa pozwoli więc zaoszczędzić miejsce. Warto zastanowić się nad kupnem modelu wykorzystującego przestrzeń do samego sufitu. Umieszczenie rzadziej wykorzystywanych przedmiotów na wysokich półkach będzie bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Walory estetyczne

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaka szafa do domu będzie modnym wyborem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby mebel nie wydawał się przytłaczający. Decydując się na duże szafy, warto wybierać modele z jasnymi frontami lub wyposażone w lustra. Optycznie powiększą przestrzeń w pomieszczeniu. Wygląd mebla powinien być dopasowany do aranżacji. W stylu skandynawskim sprawdzą się meble białe i z naturalnego drewna. W aranżacjach boho warto postawić na delikatne modele z elementami rattanowymi lub bambusowymi. We wnętrzach minimalistycznych doskonale sprawdzą się jasne, jednokolorowe egzemplarze z błyszczącymi frontami. Charakter pomieszczeń loftowych i industrialnych podkreślą praktyczne szafy z metalowym stelażem i drewnianymi drzwiami przesuwnymi.

Odpowiednio dopasowana szafa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Model dobrany do zapotrzebowania i wystroju z pewnością zadowoli wszystkich domowników.