Jak wybrać kratkę ściekową?

Kratki ściekowe do łazienki są inaczej nazywane kratkami odpływowymi. To ważny detal, który stanowi element wykończenia kabiny prysznicowej bez brodzika. Proces wyboru nie zawsze jest oczywisty i łatwy. Jak wybrać kratki ściekowe? O czym musimy pamiętać? Jakie kwestie są najważniejsze? Co oferują producenci?

Kratki ściekowe do łazienki

Te produkty są odpowiedzialne za szybki odpływ zużytej wody, bez ryzyka wydostania się jej na zewnątrz. Są stosowane w różnorodnych kabinach prysznicowych, czy też w miejscach użyteczności publicznej. Zazwyczaj klienci stawiają na kształty kwadratowe.

Specjalne wypustki pełnią dodatkowe funkcje, gdyż są antypoślizgowe. Producenci chętnie wybierają stal nierdzewną podczas produkcji, co zapobiega powstawaniu korozji i rdzy. Niezwykle istotne jest to, aby odpływ był łatwy do wyczyszczenia i wydajny. Tak szeroka oferta na rynku daje odbiorcom wiele możliwości. 

Jak wybrać kratki ściekowe?

Podczas zakupu kratki ściekowej, pamiętajmy o dopasowaniu szerokości wpustu, pod względem ilości odprowadzanej cieczy. Ponadto, nie bez znaczenia jest ilość ciał stałych, jakie mogą przepływać przez odwodnieniową instalację.

Kluczowa jest też siła nacisku wtedy, gdy kratka jest montowana w miejscach narażonych na drgania i ciężary. Pamiętajmy o tym, ze kratka ściekowa musi zostać dopasowana do miejsca montażu. Kratki ściekowe łazienkowe mają inną tolerancję na nacisk, niż kratki kanalizacyjne najazdowe, czy kratki ściekowe drogowe. 

Ogromnym atutem jest fakt, że nowoczesne kratki ściekowe zakupimy w internetowym sklepie. Dzięki temu możemy liczyć na fachowe doradztwo sprzedawcy, na każdym etapie doboru kratki ściekowej. Wysoka jakość i ceniona marka da nam pewność, że produkt przez długi czas zachowa wydajność, wytrzymałość i funkcjonalność podczas użytkowania.