Jak wybrać idealną szafkę nocną?

szafki nocne na wymiar

Nie można zaprzeczyć, że łóżko jest najważniejszym elementem każdej sypialni i dominuje w jej wnętrzu. Jednak każdy król potrzebuje królowej, a szafka nocna jest idealna do tej roli. Ten dość niepozorny mebel, odgrywa kluczową rolę we wnętrzu. Pięknie prezentuje się przy łóżku, podkreśla charakter aranżacji pokoju i poprawia nasze samopoczucie. Czym kierować się przy wyborze szafki nocnej? Jakie powinna mieć wymiary? Jak dopasować mebel do wnętrza?

Czym kierować się przy wyborze szafki nocnej?

Wybór mebla takiego jak szafka nocna to ważna i ważna decyzja. Na szczęście liczba potencjalnych modeli jest ogromna, więc bez problemu znajdziesz odpowiednią szafkę do swojej sypialni. Przeglądając ofertę stolika nocnego należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego rozmiar oraz ilość posiadanych półek czy szuflad. W przypadku małych sypialni najlepiej sprawdzi się mały mebel, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Istotna jest również wysokość, dlatego blat mebla jest co najmniej tak wysoki jak materac, ułatwi to korzystanie z niego leżąc w łóżku. Jednak jeśli chodzi o ilość i wielkość szuflad i półek, powinieneś kierować się tym, co faktycznie planujesz przechowywać w swojej szafce nocnej.

Jak dopasować szafkę nocną do wnętrza?

Szafki do sypialni mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak ze względów praktycznych najczęściej spotykane są modele drewniane. Do tego dochodzą stoliki nocne, np. wykonane z tworzywa sztucznego. Zaletami mebli drewnianych są estetyka i trwałość, przecież niewiele osób co roku planuje wymieniać swoje szafki nocne. Skoro już wspomnieliśmy o aspekcie wizualnym, to kolejny ważny czynnik. Najczęściej spotykane są stoliki nocne w kolorze białym lub z naturalnego drewna. Są uniwersalne i doskonale komponują się z niemal każdym wystrojem sypialni. Rzadziej zdarzają się jednak bardziej żywe kolory czy różnorodne wzory, ale w nowoczesnych wnętrzach stanowią świetny dodatek do popularnych aranżacji. Ważny jest również ogólny projekt. Oczywiście wszystko sprowadza się do osobistych preferencji, więc najlepiej jest kierować się osobistymi preferencjami, dlatego doskonale sprawdzą się szafki nocne na wymiar.