Jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Dlatego ważne jest, aby była urządzona zarówno funkcjonalnie, jak i estetycznie. Idealnie sprawdzić może się tu styl prowansalski. To świetny sposób na poczucie w swojej kuchni choćby namiastki południowej Francji. Taka kuchnia jest jasna i naturalna. Jak zatem urządzić kuchnię w tym stylu?

Kuchnia w stylu prowansalskim


Cały urok kuchni urządzonej w stylu prowansalskim tkwi w powrocie do klasyki. To przede wszystkim jasna paleta barw oraz romantyczne dodatki. Kuchnia w stylu prowansalskim to z pewnością miejsce, w którym chce się przebywać. To idealna alternatywa dla stylu minimalistycznego, który cechuje się prostymi formami.

Meble w prowansalskiej kuchni


Meble w stylu prowansalskim to przede wszystkim meble białe. Mogą to być także meble w odcieniu szarości lub beżu. Często do takiej kuchni wybierane są także meble bielone. Najczęściej dotyczy to kuchennych frontów. Takie meble sprawiają, że kuchnia staje się przytulna. Daje to także poczucie przebywania w pomieszczeniu sprzed lat. Jeśli chodzi o materiał, z tego wykonane powinny być meble w stylu prowansalskim to jest to przede wszystkim naturalne drewno.

Dodatki w prowansalskiej kuchni


Kuchnia w stylu prowansalskim musi być przytulna i ciepła. Świetnie sprawdzą się tu różnego rodzaju romantyczne dodatki. Dlatego w takiej kuchni warto zastosować motywy florystyczne. Na oknach świetnie sprawdzą się wzorzyste zasłonki. Najlepiej, aby wykonane były z bawełny lub lnu.