Jak kupować nóżki do stołu i do mebli?

stół i akcesoria meblowe

Kupowanie mebli do domu to bardzo poważne zadanie. Na tyle poważne, że często kupujący zapominają o najbardziej podstawowych sprawach. Nie jest tu rzecz jasna mowa o wyglądzie mebli, czy też ich jakości wykonania, lecz o zwykłych nóżkach meblowych. Jak się je powinno kupować w zależności od tego, czy będą to nogi do stołu, a także nóżki do mebli takich jak pufy?

Jak wybierać nóżki meblowe?

W przypadku nóżek do mebli, takich jak np. pufy, lub też krzesła, czy też nawet mniejsze regały, niezwykle istotne jest to, aby wybierać je pod kątem tego, jak będą one wpływały na podłogę, na której będą stały. Nawet tak rzadko przestawiane meble, jak przykładowo regały z książkami, od czasu do czasu trzeba będzie przesunąć, a to ze złej jakości nóżkami spowoduje powstanie uszkodzenia podłogi.

Jak tego uniknąć? Przede wszystkim powinno się tu wybierać nóżki drewniane, które charakteryzują się dość sporą naturalną miękkością, co zapobiegnie powstawaniu takich uszkodzeń.

Jak wybierać nóżki do stołu?

Jeśli chodzi o nóżki do stołu, to tu sytuacja jest jednak znacznie łatwiejsza, niż w przypadku nóżek do pozostałych mebli. Najważniejszą sprawą w tym wypadku jest ich wygląd i estetyka. Stół to mebel, który dość mocno wyeksponowany jest zarówno w kuchni, jak i w jadalni. Z tego powodu każdy jego element, również nóżki, musi być niezwykle dobrej jakości oraz estetyki. Warto więc zainteresować się tym aspektem, przede wszystkim. Tym bardziej że stół jest tym meblem, który jest zdecydowanie najmniej przestawiany, więc nie ma ryzyka uszkodzenia podłogi.