Funkcjonalna konsola do przedpokoju

konsola do przedpokoju

Konsola to mebel idealny do każdego wnętrza, bez względu na metraż. Cechuje się praktycznością i wygodą, dodając jednocześnie elegancji  danego pomieszczeniu. Jak dobrać konsolę do przedpokoju? Skąd się wzięły tego typu meble? Czym się wyróżniają?

Skąd się wzięły konsole do przedpokoju?

Okazuje się, że pierwsze konsole powstały we Francji w czasach panowania Ludwika XV. Samo słowo konsola określa przyścienny stolik, który jest wsparty na dwóch lub czterech nogach. Blat konsoli jest wąski, dlatego pełni ona głównie funkcje dekoracyjne. Jednakże nie zapominajmy o tym, że dzięki dodatkowym półkom i szufladom można schować przydatne gadżety – łyżka  do butów, klucze, szczotka do ubrań i wiele innych. To bardzo dobra opcja, która pozwala wyeksponować dekoracje i dodatki w korytarzu. Na konsoli bez problemu postawimy zdjęcia, figurki lub wazon z kwiatami. Dodatkowo można nad nią powiesić lustro, które będzie pasowało do formy mebla. 

Konsola do przedpokoju

Producenci mebli cały czas wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, tworząc coraz ciekawsze formy i wymiary mebli. Na rynku znajdziemy zarówno konsole minimalistyczne jak i niezwykle dekoracyjne. Podczas zakupu warto pamiętać o kilku kwestiach:

  • dobra jakość,
  • solidne wykonanie,
  • przeznaczenie mebla,
  • wytrzymałość,
  • atrakcyjna cena,
  • znana marka.

Niezwykle istotne jest dopasowanie rozmiaru konsoli, tak aby nie przytłoczyła wnętrza. Nowoczesny mebel zazwyczaj jest tworzony z drewna, jednak może też łączyć w sobie metalowe i szklane elementy. Spotykane są też wykończenia miedziane i mosiądzowe, które gustownie się prezentują. 

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest konsola wykonana z drewna wraz z jedną lub dwoma szufladkami. Dobrać można konsole z wąskim prostokątnym blatem lub na planie półkola. Plusem jest fakt, że szeroki wybór daje nam spore pole do popisu. Konsolę dobierzemy we wnętrzach klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich, czy loftowych. To mebel ładny i stylowy, który przyciąga uwagę i pozwala wyeksponować kwiaty i inne bibeloty.