Drzwi przesuwane: prosty mechanizm, wiele możliwości

Choć zasady działania drzwi przesuwanych są bardzo proste, mogą się one okazać wyjątkowym dodatkiem do wielu wnętrz. Z jakich względów tak wiele osób stawia na takie drzwi?

Drzwi przesuwane: jak to działa?

Drzwi przesuwane (http://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/wyposazenie-garderoby/zestawy-drzwi-przesuwnych.html) to proste rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w każdym domu. Specjalne prowadnice sprawiają, iż skrzydła drzwi przesuwają się wzdłuż ściany, lub też ukrywają się w jej wnętrzu. W przypadku drzwi przesuwanych naściennych, stają się one ważnym elementem wystroju wnętrza, w przypadku drugim pozwalają maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Z drzwi tego typu najchętniej korzysta się w małych pomieszczeniach, choć oszczędność miejsca nie jest ich jedynym walorem. W większych domach z takich drzwi można korzystać niczym ze ścianek działowych, można je też wykorzystać do urządzania praktycznych schowków lub wnęk. W domu, którym pojawiają się takie drzwi, nie ma problemów z trzaskaniem drzwiami, a przeciągi przestają być problemem. To wygoda, którą doceniło już wielu Polaków.

Jak dopasować takie drzwi do wnętrza?

Dzięki coraz większej ilości projektów, dopasowanie przesuwanych drzwi do swych potrzeb oraz do charakteru urządzanego wnętrza przestało być problemem. Różne kolory i różne rozmiary, szeroki asortyment materiałów – oto czynniki, dzięki którym zainteresowanie takimi drzwiami wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.