Drewniana komoda do salonu – jak wybrać?

komody drewniane

Salon jest miejscem, które musi być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim eleganckie. To do salonu zapraszamy gości. To w salonie spędzamy najwięcej czasu. Jak pogodzić funkcjonalność salonu z gustownym wystrojem?

Komoda drewniana – mebel idealny

Komody drewniane to idealny mebel do salonu dla wszystkich tych, którzy śledzą trendy na rynku wnętrzarskim. Komody drewniane są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Jeżeli prawidłowo określimy funkcje mebla przed zakupem okaże się, że zyskaliśmy pojemną, elegancką i funkcjonalna komodę, w której możemy ukryć wiele niezbędnych w domu rzeczy. Na co zwrócić uwagę, wybierając komodę drewnianą do salonu?

Wybór komody – jak zacząć?

Zastanawiając się nad zakupem komody drewnianej musimy podjąć decyzję, gdzie będzie stała. Dzięki temu będziemy umieli określić, na jak duży mebel możemy sobie pozwolić. Ciekawym rozwiązaniem do małych pomieszczeń są komody drewniane narożne. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy mebel pojemny, a jednocześnie zajmujący niewiele miejsca.

Kolejnym elementem, nad którym musimy się zastanowić, decydując się na zakup komody drewnianej, jest określenie funkcji mebla. Czy komoda drewniana ma być meblem, w którym będziemy przechowywać bieliznę, tekstylia stołowe, czy może komody drewniane potrzebne są nam pod telewizor oraz sprzęt muzyczny?

Określenie funkcji mebla pomoże nam zdecydować, czy potrzebujemy komody drewnianej, w której są półki, szafki, czy może wolimy mebel ascetyczny, który ma tylko blat z jedną szufladą?