Czy warto zainstalować zasłonę na wannę w łazience?

zasłona na wanne

Zasłona wannowa to element dekoracyjny, którym można przykryć wannę, gdy nie jest używana. Zwykle jest wykonany z cienkiej tkaniny i zwykle jest zawieszany za pomocą haczyków lub pierścieni na karniszu. Zaletą korzystania z zasłony wannowej jest zapewnienie prywatności podczas kąpieli, a także zapobieganie wydostawaniu się wilgoci z wanny.

Kryteria wyboru odpowiedniego rodzaju zasłony do wanny

Zasłona na wannę najczęściej wykonana jest z różnych materiałów, takich jak winyl, poliester, bawełna, jedwab i inne (więcej na ten temat przeczytasz na https://www.sfmeble.pl/inspiration/zaslona-prysznicowa-czy-parawan-co-wybrac-do-wanny). Materiał to tylko jeden z czynników, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rodzaju zasłony do wanny. Warto również zastanowić się nad jego rozmiarem i kształtem przed podjęciem decyzji o tym, jaki materiał na zasłony kupić. Właściwy rodzaj zasłony do wanny będzie zależał od tego, czego szukasz w idealnej zasłonie na wannę – czy to prywatności, kontroli światła, czy czegoś zupełnie innego!

Jaką zasłonę na wannę kupić, aby dobrze się ją użytkowało?

Powinniśmy dobrać materiał ten zasłony w taki sposób, aby ona jak najszybciej schła, ponieważ wiadomo, że podczas kąpania zostanie ona zalana. Często też niektóre osoby łączą wannę i prysznic, dlatego taka zasłona musi być odpowiednich rozmiarów, aby dokładnie zakryć przestrzeń wanny. Dobór koloru tej zasłony to już kwestia indywidualna i należy ją kupować według własnych preferencji.

Czy nie lepszym rozwiązaniem jest kupno wanny bez zasłony?

W przypadku wanny z zasłoną możemy poczuć się bardziej intymnie w łazience, ale nie jest to konieczne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że ten materiał zasłony możemy ochlapać, co spowoduje, że będziemy musieli dłuższy czas czekać, aby ona wyschła. Wanny bez zasłony są prostsze w utrzymaniu, ponieważ odpada nam jeszcze jeden element do czyszczenia. Niestety, ale nieraz trzeba wymieniać zasłonę, bo po kilku latach ona się niszczy.