Co położyć na ścianę w strefie mokrej w kuchni i w łazience

Dwa ważne pomieszczenia w domu to bez wątpienia kuchnia i łazienka. Urządzenie tych wnętrz bardzo często generuje spore koszty, między innymi z powodu konieczności zastosowania poszczególnych materiałów do wykończenia ścian w tak zwanej strefie mokrej. W łazience oraz w kuchni w okolicach kranu trzeba położyć wodoodporne materiały. To nie tylko kwestia stylistyki i pięknej aranżacji przestrzeni, ale też bezpieczeństwa dla ścian. Co wybrać zamiast klasycznej glazury? Jest kilka ciekawych opcji, które zapewniają doskonały efekt wizualny.

Coś pięknego na ścianę czyli mozaika kamienna

Naturalny kamień to zawsze piękne element wykończeniowy i dekoracyjny do domu. Od jakiegoś czasu we wnętrzach szalenie popularny jest marmur oraz inne kamienie naturalne imitujące marmur, takie jak na przykład spiek. Mozaika takiego kamienia daje naprawdę doskonały efekt wizualny gdy jest położona na ścianie. Można wybierać spośród bardzo wielu ciekawych wzorów. Atrakcyjna jest między innymi arabeska czy mozaika o kształcie przypominającym plaster miodu. Klasyczna jodełka również doskonale sprawdzi się, szczególnie jeżeli w mieszkaniu położony jest też parkiet. Będzie to stanowiło razem spójną i naprawdę bardzo atrakcyjną wizualnie całość. Wzór chevron to właśnie jodełka i w ten sposób warto szukać go wśród wirtualnych witryn.

Szaleństwo wzorów i kolorów czyli tapeta wodoodporna

Kamienna mozaika (inspiracje) to doskonały sposób na wykończenie wnętrz w stylu raczej klasycznym i bardzo eleganckim. Miłośnicy stonowanych kolorów i naturalnych elementów wykończenia będą po prostu nią zachwyceni. Kto szuka czegoś bardziej odważnego do swojego domu może natomiast zainteresować się tapetą wodoodporną. Taka tapeta została zaprojektowana w ten sposób, że spokojnie można położyć ją nawet pod prysznicem, nie mówiąc już o ścianie przy umywalce czy zlewie w kuchni. Na tapetach pojawiają się kolorowe wzory nawiązujące do najmodniejszych obecnie trendów. Miłośnicy odważnych rozwiązań do domu z pewnością będą tymi tapetami zachwyceni.